Çorba Kazanı Paslanmaz 9 Lt Remta

Çorba Kazanları

Çorba Kazanları

İnsanın en temel ihtiyacından bir tanesi karınını doyurmaktır. Yemek olarak hem lezzetli hemde sağlıklı ürünleri tercih ederiz. Türk toplumu olarak yıllardır süregelen bir geleneğimiz daha vardır buda yemeklere çorba ile başlamak. Ancak çorba dediğimizde kıvamında ve sıcak olması tercih sebebimizdir. Endüstriyel mutfaklarda hem lezzetli hemde sıcak çorba tüketimi için en çok tercih edilen ekipmanlardır “çorba kazanları”.

Genel olarak bakır ve paslanmaz çelikten üretilen çorba kazanları hem çorbaların lezzetli kalmasını hemde sıcak olmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Çorba kazanları paslanmaz çelikten yapılmış dış gövde ve içerisinde bulanan çorbanın konulduğu hazneden oluşmaktadır. Çorbanın konulduğu hazne de paslanmaz çeliktir ve kolay çıkarılabilir. Dış gövde üzerinde sıcaklık ayarlayan bir düğmesi bulunmaktadır. İç kısımda bulanan otomatik ısı termostatlar ile çorbanın sıcak kalmasını sağlamaktadır. Çorba kazanları; endüstriyel hizmet veren tesislerin mutfaklarında (toplu yemek servisi veren işletmeler,
restoranlar, turistik tesisler, büfeler gibi) pişirilmiş çorbanın servisi için üretilmiştir.

Dünya standartlarında tercih edilen çorba kazanlarının genel özellikleri şöyledir;

  • Çorba haznesi paslanmaz çeliktir ve ayrılabilir bir parçadır.
  • Kullanımı kolaydır ve son derece hijyeniktir.
  • Ce belgesine sahiptir.
  • Uzun süre dayanıklı ve teknik sorunlarda çabuk tamir edilebilir.
  • Ergonomik bir dizayna sahiptirler. Küçük ve kullanışlı olmalarıyla fazla yer kaplamazlar.
  • Isıtıcı koruma sistemine sahiptirler.

Çorba kazanları 9 litre den başlayarak 13 ve 18 litreye kadar haznesi bulanan çeşitlere sahiptir. Kullanım açısından verim sağlayan, uzun süre dayanıklılık gösteren ve kaliteli ürünler ile hizmet vermekteyiz.

Çorba kazanlarında dikkat edilmesi gereken en önemli unsur çorba kazanları kullanılmadığı zaman fişinin çekilmesi gerekmektedir. Çorba kazanlarının ısıtma sistemlerini, kabolalar vs. su ile direk olarak temas ettirmekten kaçınmalısınız.  Eğer bu durumlara dikkat edilir ve dikkatlice temizlenir ise uzun süreler kullanım olanağı sağlayacaktır. Çabuk bozulmayan ve kaliteli ürünler için sürekli gelişmekte olan firmamız sizlere en iyi hizmeti vermeye çalışmaktadır.

Verimlilik sağlayan, kaliteli ve dünya standartlarına uygun bir çorba kazanı istiyorsanız çok fazla aramanıza gerek yoktur en uygun fiyatlarda sizlere sunduğumuz çorba kazanlarına sitemizden bir tık ile ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir