Döner, Makinası, Altan, Motorlu, Radyanlı, Ocakları, remta döner makinası, doğalgazlı döner ocağı fiyatları, 4 radyanlı döner ocağı, remta doğalgazlı döner ocağı, 4 gözlü döner ocağı, doğalgazlı döner ocağı, remta döner makinası fiyatları, alttan motorlu döner ocağı, alttan motorlu gazlı döner ocağı, alttan motorlu döner ocağı fiyatları

Döner Ocakları

Döner Ocakları

Döner ocakları, ülkemizde çok fazla tüketilen ve sevilerek yenilen bir yemeğin pişirilmesinde kullanılan bir üründür. Yemelere doyamadığımız bu yemek döner ismiyle sofralarımız da yer almaktadır. Bundan yaklaşık 150 yıl önce Kastamonulu Hamdi Usta diye tanınan bir aşçı tarafından icat edilmiş etlerin ezilerek dik bir biçimde pişirilmesi işlemine döner adı verilmiştir. Adını aldığı üzere bu etler bir aparata takılı bir şekilde dönerek pişmektedir. Bu işlem her tarafının eşit bir şekilde pişmesini ve aynı lezzeti almasını sağlamak amaçla yapılmaktadır.

Döner ocakları son 20 yıl içerisinde çok fazla tercih edilmiş bir endüstriyel ekipmandır. Gelen olarak lokantalar, dönerciler ve düğün organizasyonları yapan firmalar tarafından fazlaca satın alınmaktadır.  Döner ocakları elektrikli ve doğal gazlı olmak üzere iki çeşitte bulunmaktadır. Hızlı ve lezzetli et pişirmek için üretilmiş bu ürün hem sağlık açısından hem de verimlilik açısından oldukça iyi hizmet vermektedir. Ürünün en büyük özelliği dönebilmesidir. Manuel ya da motorlu dönebilen motorluların alttan ya da üstten dönebilen çeşitleri piyasada mevcuttur. Döner ocağı, döner etinin miktarına göre tek veya çift radyanı da olabilir. Tek ve çift radyanla olabildiği gibi yatay ve dikey radyanla döner ocakları da vardır. Üstten ya da alttan motorlu çeşitleri de bulunmaktadır. Ayrıca döner ocakları etin sıcak bir şekilde beklemesini de sağlamaktadır. Et çabuk bozulabilen bir yiyecek olduğu için sıcak muhafaza edilmesi oldukça önemlidir.

Genel olarak özellikleri;

  • Lpg ve doğal gazlı ya da elektrikli çalışabilme imkanına sahiptir.
  • Üzerinde ki etin takıldığı şiş kısmı ayarlanabilir bir biçimdedir.
  • Çift yöne dönebilme özelliği vardır.
  • Paslanmaz çelik gövdeden oluşur.
  • Hijyenik ve emniyetlidir.
  • Kullanımı kolay ve temizlenebilir özelliği vardır.

Döner ocakları bir kez alınıp uzun ömürlü kullanıma uygun ekipmanlardır. Bu sebepten ürünün fiyat aralığı oldukça geniştir. Yalnız bu tür gıda ürünlerinde fiyat gözetmeksizin kalite ve verimlilik önemli etmenlerdir. Pişirilecek gıdayla birebir temas sağlayan pişiricilerde kalite ve sağlık kurallarına uygunluk özelliği kesinlikle atlanmaması gereken en önemli özelliktir.

Kaliteli ve uygun fiyata sağlıklı döner ocakları arıyorsanız sitemizden bir tık ile temin edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir