Fritöz, Kapaklı, Gazlı, R94, Fritözler, Fritöz 3+3 Litre Remta Marka, Endüstriyel fritöz, Endüstriyel fritöz fiyatları, Sanayi tipi fritöz, Elektrikli fritöz, Fritöz sanayi tipi, Fritöz en ucuz, Endüstriyel mutfak, 3 lt fritöz, remta 3 lt fritöz, remta R90 fritöz

Fritözler

Fritözler

Fritöz sözcük anlamına göre kokusuz kızartma yapmaya, özellikle balık, patates kızartmaya yarayan özel kap anlamına gelmektedir. Fritözler birim alanda daha çok kızartma alınması düşünülerek üretim yapılmaktadır. Bu fritözler genel olarak termostat kontrollü olarak üretilmektedirler. Eğer bu kontrol olmaz ise yağın yanması söz konusu olabilmektedir. Bunun önüne geçmek için bu en önemli güvenlik önlemlerinden bir tanesidir. Kızartma yaparken yağ sıcaklığı 200 dereceyi geçmemelidir. Bu sıcaklık değeri aşılırsa yağın alev alma olasılığı artmaktadır.

Endüstriyel olarak üretilen fritözlerde enerji kaynağı olarak elektrik veya doğal gaz kullanılmaktadır.  Endüstriyel fritözleri tercih eden firmalarda enerji kaynağı işletmenin alt yapısına göre belirlenmektedir. Genel olarak fritözlere konulan yağlar yarı sıvı yarı katı veya tamamen katı yağ tercih edilmektedir. Bunun sebebi katı yağ bitkisel yağlara oranla daha fazla dayanıklı ve uzun süreli kullanıma daha uygun olmaktadır. Fritöz tercihinde dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise yağın konulduğu kazanın tamamen paslanmaz çelikten üretilmiş olmasıdır. Sağlık ve verimlilik açısından kazanın yapı maddesi büyük önem taşır. Fritöz seçiminde toplum sağlığı önemli bir konu olduğu için ürün seçimi de fiyata göre değil kaliteye göre yapılması gerekir. Bu uyulması gereken en önemli özelliklerin başında gelmektedir.

Endüstriyel tip fritözler ergonomik kullanıma uygun bir gövde ve paslanmaz çelikten yapılmış iç hazneden oluşmaktadır. Bu hazneye yerleştirilen ve kızartılacak gıdanın içerisine konulduğu paslanmaz ve yapışmaz çelik yada teflondan üretilen bir tel bulunmaktadır. Gövde üzerinde açma kapamayı sağlayan bir düğme ve sıcaklık ayarlarının yapıldığı bir düğme daha bulunmaktı dır.

Genel olarak fritözler ;

  • Profesyonel kullanıma uygun üretilmektedir.
  • Elektrikli ve lpg gaz modelleri bulunmaktadır.
  • Yüksek hassasiyetli termostat içermektedir.
  •  Yangın emniyeti sağlayan ikinci bir termostat de içermektedir.
  • Çelik gastronoma sahiptir.
  • Çıkarılabilir çelik yağ tankı bulunmaktadır.
  • Çıkarılabilir tutacaklı sepeti vardır.
  • Paslanmaz çelik gövdeye sahiptir.
  • Çelik bir kapakla üstü kapatılmaktadır.

Gıda ürünlerinin yapımında kullanılan ürünler sağlık açısından dünya standartlarına mutlaka uygun olmalıdır. Fiyat olarak ucuza kaçınmak insan sağlığını tehlikeye atmak anlamına gelmektedir. Kurumsal işletmelerde de küçük firmalarda da bu kural geçerli olması gerekir.

Bu sebepten kaliteli ve uygun fiyata fritözler almak istiyorsanız sitemizden bir tık ile temin edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir