Kuzineler

Kuzineler

Kuzine; hem ısınmaya hem de üzerinde yemek pişirmeye yarayan araçlardır. Kelime anlamı olarak bu şekilde yer almaktadır. Ancak genelde büyük ocaklar olarak da bilinmektedir. Görünüş olarak üstü ocaklı fırınlara benzer ancak üzerinde 4 ve üzeri göz bulundurulan çeşitleri mevcuttur. Kuzine aslında bir soba çeşididir. İçinde ateş yanar, üzerinde çay demlenir, fırın kısmında ise ağır ağır yemek pişirilir. Genelde köy evlerinde tercih edilir kuzineli sobalar. Ateşin çıtırtısı ile fırın kısmında pişen yemeğin kokusu birbirine karışır ve huzur yayar bulunduğu yere. Bazende çevresine üşüşüp yaydığı sıcaklık ile dertlerimizden kurtulduğumuz, sevinçlerimizi birbirimiz ile paylaştığımız bir aracıdır. Babaannemizin, anneannemizin pişirdiği yemeklerin sıcaklığıdır. Bu günün teknolojisi bu durumlardan etkilenerek kuzineli ocakları üretmiştir. Elektrikli ya da gazlı şekilde yanar ocak tarzı içindede yine yemeğin pişmesini sağlayan bölmeler vardır. Endüstriyel mutfaklar büyük bir kurtarıcıdır. Ocak kısmının bazen 6 bazen 8 gözlü olması aynı anda birçok işin yapılması ve birçok yemeğin hazırlanması anlamına gelir. Büyük işletmeler, lokantalar genelde bu şekilde olan kuzineleri tercih ederler.

Lokantalarda ve yemek evlerinde önemli olan hızlı ve lezzetli hizmet vermektir. 100 den fazla müşteriyi memnun etmek kolay değildir. Verilen siparişlerin hızlıca hazırlanması ve müşterinin çok fazla bekletilmemesi önem taşır. Bunun için özellikle büyük işletmelerde kuzine ocaklar tercih edilir. Kaliteli ve hızlı hizmet hem müşteriyi hem de patronu mutlu edecektir.

Genel olarak kuzineler;

  • Lpg ve Ng ile çalışabilme özelliği taşırlar.
  • Güvenlik sensörleri vardır.
  • Kolay temizlenebilir ve hijyenik dirler.
  • Gövdeleri paslanmaz çelikten üretilir.
  • Kullanımı kolaydır.

Kuzineler uzun süre kullanım için uygundur. Yerli markaları tercih edilirse teknik problemlerde kısa sürede çözülme yapılır. En çok vakitten tasarruf sağlamak için tercih edilir. Kısa sürede lezzetli ve çok çeşitli yemekler yapmak işletmeler için büyük önem taşır. Sadece müşteri memnuniyeti değil, çalışan memnuniyeti içinde iş yerlerinde tercih edilir. Çok çalışanlı ve özel aşçı çalıştıran iş yerleri çok ocaklı kuzineler tercih etmelidir.

Güvenilir hizmet, hızlı servis, müşteri ve patron memnuniyeti istiyorsanız uygun fiyatlı ve kaliteli kuzinelere  sitemizden bir tık ile temin edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir