Piliç Çevirme Makineleri

Piliç Çevirme Makineleri

Türk mutfağı denilince akla ilk gelenlerden olan kızarmış tavuk oldukça iştah kabartan bir görüntüye sahiptir. Endüstriyel mutfaklarda aynı anda birçok ürünün birlikte pişirilmesi gerekmektedir ve aynı lezzette sunulması gerekmektedir. Bu sebeple üretilmiş, işletmelere de büyük kazanç sağlayan ürünlerden bir tanesi de piliç çevirme makineleridir.

Piliç çevirme makinesi bir den fazla tavuğun özenle takıldığı çubuklar ve bu çubukların dönerek tavukların aynı oranda pişmesini sağlayan bir mekanizmadan oluşmaktadır. Paslanmaz bir gövdeden oluşan ve cam kapakları olan bu ürün içerisinde aralıklarla dizilmiş yine paslanmaz çubuklar bulunmaktadır.  Gazlı ve elektrikli olmak üzere iki çeşit üretilmektedir. Tavukların dizildiği sütun sayısı da çeşitlilik sağlamak amaçla farklı şekillerde üretilmiştir. Genelde lokanta, büyük ve küçük işletmelerin tercih ettiği piliç çevirme makineleri verimlilik ve hızlılık açısından fazlaca tercih edilmektedir. Sekiz piliç ten başlayarak kırık piliçe kadar olan çeşitleri vardır. Kullanım olarak oldukça kolay olan piliç çevirme makineleri temizlik açısından da kullanıcıya rahatlık sunmaktadır. Görselliği ön plana çıkararak üretilen bu ekipman müşterinin görmesi için işletmenin görünür yerlerinde sergilenir.

Yediğimiz gıdaların nasıl hazırlandığını görmek biz tüketiciler için en önemli etkenlerden biridir. Piliç çevirme makineleri müşterinin görebileceği yerlerde konumlandırılarak hem iştah açıcı hemde pişme aşaması görüldüğü için sağlık koşullarına uygun olup olmadığını gözler önüne sermektedir. Tavukların hem aynı oranda pişmesini hemde lezzet olarak sıcak servisi de sağlamaktadır. Gazlı olarak üretilen piliç çevirme makinelerinde gaz emniyet sistemiyle herhangi bir sebepten dolayı ateş söndüğünde otomatik olarak gazın kesilmesini sağlamaktadır. Piliçlerin kızartılması sırasında akan yağın biriktiği bir yağ haznesi bulunmaktadır, bu sayede biriken tavuk yağlarını kolayca tahliye edilmesini sağlayacak şekilde üretilmiştir. Az ısı sağlayarak birden fazla piliçin pişmesini sağladığı için çeşidine göre elektrikten yada gazdan tasarruf sağlayacaktır.

Bir kez alıp uzun süre kullanıma uygundur. İşverenlerin isteği iyi hizmet verirken tasarruf ve uzun ömürlülük sağlamaktır. Müşterinin isteği ise kaliteli ve lezzetli ürünler temin etmektir. Her iki tarafında isteğini karşılayacak ürünlere ulaşmak istiyorsanız sitemize bir tıkla ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir