Soğan Doğrama Makinesi

Soğan Doğrama Makinesi

Soğan doğrama makinesi kabuğu soyulmuş soğanı, domates, biber vs. tencereye kapasite çizgisini aşmayacak şekilde soğanın büyüklüğüne göre gerekirse ikiye-üçe bölünerek koyulduktan sonra kapağı kapatılarak ve 20-60 sn. arası çalıştırılarak istenilen verimi veren bir endüstriyel ekipmandır. Sebzelerin suyunu çıkarmadan pirinç tanesi büyüklüğünde bile parçalayabilir. Genel olarak iki bölümden oluşur bir içerisinde çalıştırma motoru içeren gövde ve birde paslanmaz çelikten yapılmış doğrama tenceresi bulunur. Tencerenin içerisinde yine paslanmaz ve soğanların doğranmasını sağlayan kesici bıçak bulunmaktadır. Birde tencerenin kapak kısmı yer almaktadır. Makinenin gövde kısmının üzerinde açma kapama  düğmesi ve hızını ayarlayan düğmeler yer almaktadır. Kullanımı ve temizliği oldukça kolaydır. Tencere kısmı çıkabilir bir parçadır ve fazla yer kaplamayacak bir şekilde dolaplarda saklamada sağlanabilir.

Günlük yaşantımızda neredeyse her yemeğin içine doğradığımız bir sebzedir soğan. Büyük endüstriyel mutfaklarda evimizdeki gibi üç tane beş tane soğanla yemek yapılmaz tabi ki günde 10 kilo soğan ve sebze içeren yemekler yapılan büyük işletmeler vardır. Bu sebepten soğan ve diğer sebzelerin doğranma aşaması hem çalışanlar için güç ve zamandan kayıp hemde işletme için enerji ve verimlilik kaybına yol açar. Soğan bilindiği gibi hemen her yemekte kullanılan bir sebze olmakla birlikte koku  ve gözlerde hassasiyet gibi zararları olan bir sebze olmaktadır. Soğan doğrama makinesi ile uzun süre uğraşmadan kolayca ve kısa sürede soğanları doğramaya bırakabilirsiniz. Bu sebepten çok fazla tercih edilir ve kaliteli bir soğan doğrama makinesi alındığında uzun yıllarda sorunsuz kullanılır. 

Soğan doğrama makinesi gıda sektörünün teknoloji harikası bir ürünüdür. Vakitten ve insan gücünden tasarruf sağlamak için kesinlikle tercih edilmesi gereken bir ekipmandır. Bundan yaklaşık 33 yıl önce yurt dışından esinlenerek ufak tefek atölyelerde üretimine başlanan soğan doğrama makinesi şimdi sadece bu ürünün üretildiği fabrikalar kurulmasına kadar genişlemiştir. Hem ürünlerin el değmeden hijyenik bir biçimde doğranmasını sağlamaktadır, hemde homojen birleşimler elde etmek için muazzam bir makinedir.

İşlerimizi bu kadar kolaylaştıracak ürünler geliştirip verimliliğimizi ve hızımızı artırmak için çalışmaya devam ediyoruz. Eğer sizde hem kaliteli hem de verimli bu soğan doğrama makinesine sahip olmak istiyorsanız bir tık ile sitemizden temin edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir