Sosis Makineleri

Sosis Makineleri

Günümüzde kullanılan bir kaç çeşit sosis makinesi vardır. Kaliteli ve zamandan tasarruf sağlamak adına işletmeler genelde sosis makineleri ni tercih etmektedir. Birçok gıda ürününün içine katılan sosis, üretimi, haşlanması, dilimlenmesi gibi çeşitli işlemlerden geçmektedir. Bu işlemler de elle yapılması mümkün olmayan yoğunlukta olmaktadır. Bu sebeple her işlem için ayrı endüstriyel ekipman üretilmiştir.

  • Sosis Yapma Makineleri :

Sosislerin dolum aşamasında kullanılan bir üründür. Daha çok kıyma makinesini andırır. Çeşitleri vardır büyük olan veya kıyma makinesi boyutlarında olanları vardır. Malzemenin alındın bir hazne ve bu malzemeyi ezip öğüte bilecek bir gövdesi vardır. Paslanmaz çelikten oluşur. Gövdenin çıkış ucunda ki bölmeden silindir şeklinde uzun bir parçası vardır. Bu parçaya sosisin dışını oluşturan şeffaf madde takılır ve içerisinin dolması sağlanır. Ürün kullanımı ve temizliği kolaydır. Sağlık standartlarına uygun ve hızlı hizmeti sağlamaktadır.

  • Sosis Dilimleme Makineleri :

Paslanmaz bir gövdeden oluşur. Sosisi istenilen şekilde ve büyüklükte dilimlemeyi yarayan bıçak ağzı mevcuttur. İsteğe bağlı olarak ürünün ağzı değiştirilir ve çeşitli şekillerde ve irilikte dilimleme gerçekleştirilir. Kullanımı kolay ve kolay temizlenebilir özelliğe sahiptir. Sosisin çeşitli ürünlerinin yer aldığı işletmelerde fazlaca tercih edilir. Fiyat olarak uygun bir üründür. Bir kez alıp uzun süre kullanım için uygundur.

  • Sosis Haşlama Makineleri :

Sosisli ürünler hizmeti veren firmalarda sosisin pişmesinde aynı kıvamda olması büyük önem taşır. Bu sebepten sosis haşlama makineleri üretilmiştir ve fazlaca tercih edilmektedir. Hızlı ve aynı derecede pişirme özelliğini sunmaktadır. Tamamen çelik olarak üretilen sosis haşlama makinesi, garnitürlü ve standart tek gözlü olarak iki farklı modelde satışa sunulmuştur. Sosis pişirme makinesi sayesinde artık sosis haşlama işlemini büfe veya benzer işletmeniz için profesyonel bir boyuta taşıyabilirsiniz. İş yerleri yemekhanelerinde, büfelerde, restorantlarda, kafelerde ve benzersiz bir çok işletmenizde tek gözlü sosis pişirme makinesi veya garnitürlü sosis haşlama makinesi sayesinde artık profesyonel seviyede sosis satışı yapmak veya iş yerinizde servis yapmak çok pratik ve kolay bir aşamaya gelebilmektedir.

Eğer ki sizde kaliteli ve uygun fiyata sosis makineleri temin etmek isterseniz bir tık ile sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir