Tulumba Ve Köfte Makineleri

Tulumba Ve Köfte Makineleri

Bazı gıdaların üretiminde el yapımı ve gücü yeterli kalmamaktadır. Bu sebeple üretilen bir çok ekipman vardır. Tulumba ve köfte makineleri de bunlardan bir tanesidir. Uzunluğuna göre ve şekline göre ayarlanabilir özellikte üretilen bu ürünler tulumbaların ve köftelerin aynı boyutta ve kolayca üretilmesini sağlamaktadır. Yediğimiz gıdalarda lezzet olarak hep iyisini tercih ederiz ancak görüntüde bir o kadar önemlidir. İştah açıcı ve güzel görünümlü yiyecekler daha fazla tercih edilenler olur. Tulumba tatlısı elle üretildiğinde çeşitli boyutlarda ortaya çıkabilir köfte de aynı durumdadır. Bu sebeple bu gıdaların lezzetleri kadar görünümlerinin de güzel olması ve eşit olması açısından en çok tercih edilen endüstriyel mutfak ekipmanlarından biride tulumba ve köfte makineleridir.

Gıda üzerine hizmet veren bir işletmede sunulan yiyeceklerin lezzeti kadar görüntüsü ve ne kadar hızlı hizmet verildiği de çok önemli bir tercih sebebidir. Kullanım açısından insan gücünden tasarruf sağlayan tulumba ve köfte makineleri hızlılık ve verimlilik açısından da birinci sıralarda yer almaktadır.  Tulumba ve köfte makineleri bir motor bulunan gövde üzerine yerleştirilmiş bir mekanizmadan oluşmaktadır. Bu mekanizma da bulunan kapaklı bir bölmeye hangi ürün yapılacaksa o yerleştirilir. Örneğin tulumba için 5 yada 10 kilo aralığında hamur konulur. Bu bölmenin arkasında yer alan dişli gözlerden üretilecek olan ürünün uzunluğuna göre seçilir ve açma kapama düğmesiyle çalıştırılır. Hamuru yerleştirdiğimiz bölmenin ağız kısmında ki aralıktan hamurlar çıkarken altta bulunan ve dönen demir çubuklar ayarlanan ölçüdeki parçayı sıyırarak koparır ve altına konulan kap içine taşır. Böylece hızlı ve aynı boyutlarda ürünler elde etmiş olunur. Haznede ki hamur bitince makine otomatik olarak durur. Ürün tekerlekli ayaklar sayesinde kolayca taşınabilir. Fazla yer işgal etmediği için de yerden tasarruf sağlar. Bakımı ve temizliği kolaydır. Kullanım açısından da çok kolay kullanılabilen bir üründür. Kullanacak olan çalışana gerekli eğitimin verilmesi sonucunda çabuk ve hızlı hizmeti sağlayacaktır.

Eğer sizde işletmeniz için hem kaliteli hem verimli uzun ömürlü ve uygun fiyata bir tulumba ve köfte makinesi arıyorsanız sitemizden bir tık ile temin edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir