remta sanayi tipi waffle makinesi, remta çiftli waffle, remta w 15, remta ikili waffle makinesi, remta 21 cm waffle, remta çiftli yonca waffle makinesi, ikili waffle makinesi, çiftli waffle yonca 21 cm, çiftli sanayi tipi waffle makinesi, dökümü çiftli waffle makinesi

Waffle Makineleri

Waffle Makineleri

Dünyada Waffle, Wafel, Gaufre olarak adlandırılan bu yiyeceğin pişirici makinesi ismini latince “gaufrum” dan gelen “Gaufre” den almıştır. Eski Fransızca’da ise, bal peteği görünümüne sahip anlamına gelen “wafla” veya “wafel” olarak da isimlendiriliyordu. İki ayrı gün  “Waffle Günü” olarak bilinmektedir. 25 Mart; İsveç’te baharın gelişinin kutlandığı gün, diğeri de 24 Ağustos; yani Cornelius Swarthout adlı kişinin, 1869’da waffle tavasının patentini aldığı gün. Waffle kelime anlamı olarak da ;  Üzerine enva i çeşit tatlı ürünü konulup, çikolata, meyve, şekerleme, fındık, fıstık parçacıkları vb. ile zenginleştirilen hamur tatlısıdır. Waffle makineleri şekil olarak beş kalpli,çiçek şeklinde ve bal peteği şeklinde olarak üretilmektedir. Dünyada çok yaygın olarak tüketilen bu ürün ülkemizde de son yıllarda çok ilgi görmeye başlamıştır.

Son yıllarda ülkemizde yaygın hala gelen waffle dükkanları sayesinde bu ürünü hızlı ve kolayca üretebilen bir makinede olması gerekiyordu ve yurt dışından gelen bir waffle makinesi geliştirilerek endüstriyel mutfaklarda kullanılır hale getirildi. Yapılan her waffle hamurunun aynı boyutlarda ve aynı kıvamda olması tüketiciler tarafından büyük beğeni ve istek uyandırınca waffle makineleri yaygın olarak satılmaya başlanmıştır.

Her gıdanın kullanımında ve hazırlanmasında fayda sağlayan teknolojimiz ilgi  odağı olan bu ürün içinde çeşitli boyutlarda ve fiyatlarda waffle makineleri üretmeye başlamıştır. Waffle makineleri genel olarak ;

  • Döküm yüzey, demir yüzey ve paslanmaz yüzey olarak üretilmektedir.
  • Paslanmaz çelikten üretilmektedir.
  • Elektrikli, lpg gazlı ve doğal gazlı modelleri bulunmaktadır.
  • CE belgeli olarak üretilmektedir. CE belgesi olanlarda otomatik gaz kapatma emniyet sistemi bulunmaktadır.
  • Seri ve sık kullanım için üretilmişlerdir.
  • Kolay temizlenebilir ve kullanımı kolaydır.

Waffle makineleri diğer endüstriyel ürünlere nazaran daha uygun fiyatlara satılmaktadır. Ancak uygun fiyat aralığı ararken kaliteden de ödün verilmemesi gerekir. Her gıda ürünü üretiminde olduğu gibi waffle üretiminde de sağlığa uygun ve dünya standartlarına göre tasarlanmış waffle makineleri tercih edilmelidir.

Hem uygun fiyata hemde kaliteli  waffle makineleri almak istiyorsanız çok fazla aramanıza gerek yok sitemizden bir tık ile temin edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir